GCD santrauka vyresniųjų grupei Tema: „Piešinys pagal Dymkovo žaislą“. Piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Dymkovo tapyba“ piešimo pamokos metmenys (vyresnėje grupėje) tema Dekoratyvinė Dymkovo tapyba

Įklijavimas

Tatjana Grigorova
Vyresniosios grupės vaizduojamosios dailės užsiėmimų suvestinė. Dekoratyvinė Dymkovo tapyba

PAMOKŲ SANTRAUKA APIE DARBĄ

IN SENJORIŲ GRUPĖ

Dekoratyvinė Dymkovo tapyba

Mokytoja Ivanova Tatjana Sergeevna

Tikslas. Mes ir toliau supažindiname vaikus su dekoratyviai- taikomoji dailė. Taisome elementų brėžinį Dymkovo tapyba. Ugdome estetinį suvokimą.

Įranga. Molbertai, iliustracijos, siluetai Dymkovo žaislai.

Preliminarus darbas. Eilėraščių skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, liaudies žaidimai.

Vaikai įeina į salę ir puslankiu sustoja prie liaudies ir taikomosios dailės parodos.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkime į mūsų parodą. Atkreipkite dėmesį, kiek čia yra elegantiškų ir įvairių daiktų, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime. Mūsų šalyje yra daugybė liaudies ir taikomųjų rūšių str: Tai metalo dažymas, čia ji yra Zhostovskaya tapyba, Šis tapyba ant medžio - Khokhloma ir stiklo tapyba – Gzhel, ant keramikos. Bet dabar mes tęsime pažintį su šiais sniego baltumo gražiais žaislais, tai Dymkovo žaislai. Atsisėskite ant kėdžių, papasakosiu apie jas, iš kur jos atsirado, iš ko pagamintos ir kodėl jos vadinamos Dymkovskis.

Auklėtojas. „Jie miega prie greitkelio,

Miega medžiai, miega upė,

Surištas ledu.

Sniegas krenta švelniai,

Rūksta mėlyni dūmai

Iš kaminų stulpu sklinda dūmai,

Tiksliai prie aplinkui migla

Mėlyni atstumai ir didelis kaimas

« Dymkovo» paskambino

Jie ten mėgo dainas ir šokius,

Joje gimė stebuklai – pasakos

Žiemą vakarai ilgi

Ir jie ten lipdė iš molio

Visi žaislai nėra paprasti,

Ir stebuklingai nupieštas,

Sniego baltumo kaip beržai,

Apskritimai, kvadratai, juostelės,

Iš pažiūros paprastas modelis

Bet aš negaliu atsižiūrėti.

Ir ėjo aplink miglos šlovė,

Užsitarnavęs tam teisę.

Jie visur kalba apie ją

Nuostabus stebuklas

Ne kartą nusilenksime

Apie senovės Dymkovo žaislas

Dabar aš jums papasakosiu istoriją“.

Auklėtojas. Dymkovskisžaislai buvo gaminami iš molio, o kad jie būtų stiprūs ir skambūs, buvo kūrenami krosnyje, tai buvo vadinama ROCKING. Tada jie skiedžia kreidą vandenyje ir balino žaislus, o tada dažė juos ryškiomis spalvomis. O modelis buvo labai paprastas.

„Štai protingas kalakutas,

Jam viskas taip gerai.

Prie didžiojo kalakuto

Visos pusės dažytos

Nustebino visus su apranga

Jis labai išskleidė sparnus,

Žiūrėk, krūminė uodega

Jis visai ne paprastas,

Visai kaip saulėta gėlė

Aukšta šukutė

Dega raudonais dažais,

Kaip karaliaus karūna.

Kalakutas yra pasakiškai gražus"

Auklėtojas. O tai, vaikinai, yra žaislas "Vandens nešėjas"

„Už ledinio vandens

Vandennešė – jauna panelė

Kaip gulbė plaukia

Neša raudonus kibirus

Lėtai ant jungo

Pažiūrėk, kokia ji gera

Ši mergina yra graži.

Tvirta juoda pynė

Raudoni skruostai dega,

Nuostabi apranga

Kokoshnikas sėdi išdidžiai,

Vandens nešėjas yra toks gražus"

(groja liaudies muzika)

Auklėtojas: „Ateina pavasaris, ateina raudonas,

Švilpukai švilpia – antys

Pokštininkas gaidys švilpia

Ne veltui tai pavasario šventė“.

Auklėtojas: Vaikai, žaislai, kurie buvo gaminami ilgais žiemos vakarais, buvo parduodami pavasarį mugėse, liaudies šventėse, kur žievės kvietė pavasarį.

„Pavasaris, pavasaris raudonas,

Ateik, pavasari, su džiaugsmu,

Su dideliu džiaugsmu,

Su turtingu gailestingumu,

Su aukštais linais,

Su giliomis šaknimis,

Su gausybe duonos!

Vaikas. „Saule, saule,

Pažiūrėk pro langą

Nekepkite per toli

Peki anapus upės.

Kaip per upę

Rulonai karšti

Aliejaus košė,

Cukriniai blynai“.

Jie sugalvojo ir pasakė eilėraščius.

Vaikas. Vienas du trys keturi Penki!

Vaikinai išėjo žaisti.

Pasirinkite vairuotoją.

Tai tapo Spirya - Spiridon,

Leisk jam pabėgti nuo mūsų!

Auklėtojas. Jie lavino savo sąmojį ir pasakojo istorijas erzina:

„Andrejus yra žvirblis,

Nevaikykite balandžių

Persekiokite erkes iš po pagaliukų.

Negraužk smėlio, nenublukink kojų pirštų,

Kojinė pravers smeigiant smaigalį.

(Apvalus šokis pagal liaudies muziką.

Berniukai žaidžia ant šaukštų, o merginos šoka)

Auklėtojas. "Vienas du trys keturi,

Apskritimas siauresnis, apskritimas platesnis,

Ant kojos piršto ir kulno,

Smagiai šokdami pritūpimus.

Pasukite į kairę - pasukite į dešinę,

Šypsokis linksmiau“.

Auklėtojas. „Skaisčiai teka saulė,

Žmonės skuba į mugę,

O mugėje yra prekių

Parduodami samovarai

Parduodu šakes, roges,

Ir saldainiai ir beigeliai.

Žmonės perka sausas prekes.

Ir už nuostabius žaislus

Jie ilgai žiūri nekvėpuodami.

Kokia ji gera!"

(Žaislai (siluetai) išdėstyti ant stalų)

Auklėtojas. Vaikinai, eikime į mugę. Pažiūrėk ir pasakyk, ar mugėje bus nupirkti mūsų žaislai? Išsirinkime žaislą ir papuoškime jį raštais.

(Vaikai susėdo prie stalų)

Auklėtojas. Šiandien lankėmės pas liaudį - dekoratyviniai amatai« Dymkovo» . Kiekvienas išsirinko žaislą, kurį nupieš. Paaiškinkime, kokius rašto elementus prisimenate ir kaip dažysite žaislus?

Vaikai. Žiedai, apskritimai, juostelės, ląstelės, taškai.

Auklėtojas. Ant molberto turiu du žaislus. Kaip tu, Nastja, nupieštum jaunos ponios sijoną?

Vaikas. Narvas.

Auklėtojas. Eik ir nudažyk savo sijoną šiuo modeliu.

(2 vaikų demonstravimas, kaip ant molberto piešia langelį)

Auklėtojas. Dabar, vaikinai, kiekvienas dirbame su savo žaislu.

(Dirbdamas patikslinu ir klausiu klausimus:

Kokį modelį pasirinkote?

Kokius dažus naudosite?

Kaip sutvarkysite savo modelį?

Auklėtojas. O dabar, vaikinai, kol mūsų darbai džiūsta, tęskime atostogas. Liaudies šventėse jie ne tik dainavo, šoko, bet ir grojo. Žaiskime rusų liaudies žaidimą "Varna" Ir "Wattle".

Vaikinai. Jie pasakoja vaikiškus eilėraščius.

„Kaip pas tetą – kalakutą

Ten buvo minkštos pagalvės

Taip, kurmis atėjo į svečius

Ir jis padarė savo žingsnį ramiai.

Miegokite, svečiai, ant grindų,

Mes nenaudojame pagalvių“.

„Gatve ėjo gandas,

Viščiukai skrido

Tu ateini iš toli

Ar matėte gaidį?

Ieškojo visko aplinkui

Dingo brangus draugas.

Štai tavo Petka, triūsianti,

Jodinėti ant ožkos!“

Auklėtojas. Dabar įsivaizduokite, kad esame mugėje. Kokia spalvų įvairovė!

(Visi darbai išdėstyti ant stalų)

Auklėtojas. Bet, vaikinai, mugėje perkami ne visi darbai, o tik tie, kur raštai panaudoti teisingai, o darbas atliktas kruopščiai. Pažiūrėkime, kieno darbus pirkome.

Kviečiame svečius pasigrožėti mūsų darbais.

„O, jūs brangūs svečiai!

Turime dažytų žaislų,

Linksmas ir šviesus

Priimk juos kaip dovanas.

Ateik pas mus dar kartą

Visada džiaugiamės sulaukę svečių!”

Publikacijos šia tema:

Dekoratyvinis marškinių su Mordovijos ornamentais dažymas vyresniojoje grupėje Meninė ir estetinė raida vyresniųjų grupėje Dekoratyvinė marškinių su Mordovijos ornamentais tapyba. Programos turinys: Identifikuoti.

Pamokos tikslas: ugdyti vaikų domėjimąsi tautodaile ir amatais; meninė kūryba dekoratyviniame piešinyje.

Norėčiau jūsų dėmesiui pristatyti didaktinį žaidimą, kurį sukūriau savo rankomis. Kas pusmetį mūsų darželyje vyksta konkursai.

Baigiamosios vizualiųjų menų pamokos santrauka vidurinėje grupėje „Dymkovo tapyba“ Balašichos miesto rajono savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga Jungtinis vaikų darželis Nr. 45 „Bitė“.

Programos turinys: toliau supažindinkite vaikus su liaudies dekoratyviniu menu (Dymkovo tapyba) Išmokykite vaikus pasidaryti raštą iš.

GCD santrauka piešimui 2 klasėje. grupė „Arklio puošmena“ (Dymkovo paveikslas). Edukacinių sričių integravimas: „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis-komunikacinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis tobulėjimas“.

Abstraktus

vyresniųjų piešimo grupėje

„Dymkovo žaislas. Juostų ir apskritimų modelio piešimas"

Auklėtojas

BDOU "Taros darželis Nr. 3"

Ermolovičius E. G.

Užduotys:

Toliau pristatyti žaislą Dymkovo, išraiškos priemones: rašto elementus, spalvų derinius, kompoziciją;

Padarykite raštą ant stačiakampio popieriaus lapo, keisdami vertikalias juosteles ir apskritimus, dekoruotus taškais; taškams rinkitės dviejų spalvų ir juodos spalvos derinius.

Ugdyti pagarbą liaudies amatininkų darbui ir susižavėjimą jų kūrybiškumu.

Preliminarus darbas:

1. Parodos surengimas grupėje tema: „Linksmoji Dymkovo žaislų mugė“.

2. Pokalbiai apie žaislą Dymkovo, apie rašto ypatybes, kompoziciją, spalvų derinį.

3. Dekoratyvinės ir taikomosios dailės gaminių ekspertizė.

4. Spalvinimo spalvinimo knygelės.

Medžiaga:dekoratyvinės ir taikomosios dailės objektai,Dymkovo žaislų piešiniai, paveikslėliai su Dymkovo rašto elementais; baltas mankštos popierius,guašo dažai, šepečiai, stovai teptukams, kempinės, puodeliai,servetėlės, jaunosios Dymkovo siluetai.

Pamokos eiga.

Laiko organizavimas.

Pedagogas:

Aš esu ponia ponia!
Atėjau tavęs aplankyti.
Pasakysiu tau mįslę,
Ir atspėkite, draugai!
Linksmas baltas molis,
Apskritimai, juostelės ant jo
Ožkos ir ėriukai juokingi,
Spalvingų arklių banda,
Slaugytojai ir vandens nešiotojai,
Ir raiteliai, ir vaikai,
Šunys, husarai ir žuvys.
Na, paskambink man.
( Dymkovo žaislas )

Teisingai, gerai padaryta! Šiandien kviečiu į nuostabių amatininkų parodą. Pažiūrėkite, kiek daug gražių, ryškių, elegantiškų objektų yra aplinkui. Šie dalykai mus džiugina savo grožiu. Kaip vadinasi šie žaislai?( Dymkovo žaislas ) Pažiūrėkime į juos. (Vaikai vienipažiūrėkite į žaislus, dažytus Dymka stiliumi).

Kodėl jie taip vadinami?

Toli, toli, už tankių miškų, už žalių laukų, ant mėlynos upės kranto stovėjo didelis kaimas. Kiekvieną rytą žmonės keldavosi, kūrendavo krosnis, o iš jų namų kaminų riedėdavo mėlyni dūmai. Kaime buvo daug namų. Taigi jie vadino tą kaimą Dymkovo. Tame kaime gyveno linksmi ir išdykę žmonės. Jie mėgo lipdyti juokingus, ryškius, spalvingus žaislus ir švilpukus. Per ilgą žiemą jų bus daug. O kai danguje pakyla auksinė pavasario saulė, sniegas bėga iš laukų, linksmi žmonės išsineša linksmus žaisliukus ir, na, švilpia - varyk žiemą, garsink pavasarį.

Juokingi žaislai buvo parduodami skirtinguose miestuose ir kaimuose. Ir pagal šį pavadinimą kaimas ir žaislai buvo pradėti vadinti Dymkovo.

Klausykite, kokius gražius eilėraščius jie parašė apie šiuos žaislus! (Vaikai skaito).

Auklė
Auklė nešioja kokoshniką,
Vanios glėbyje.

Vanya yra ir gera, ir graži,

Nepamiršk auklės

Kai užaugsi.

Raitelis ant žirgo
Statūs šonai, auksiniai ragai,

Kanopos su raukšlėmis,

O ant nugaros yra Egorka.

Kokios spalvos yra „Dymkovo“ žaislai? (Visada tik balta)

Mokytojas, braukdamas pirštu per juostelę, klausia: „Koks raštas ant Dymkovo jaunosios sijono? Kokia spalva?"

Pažiūrėkite į tą patį atstumą tarp juostelių.

Kokie kiti modeliai yra ant jaunos moters sijono? Kokia spalva? (Apskritimai ir taškai).

Pažvelkite į šias jaunas ponias: kuo jos panašios viena į kitą? (Visos plačios suknelės, sijonai, prijuostės, gražiai dekoruoti).

Teisingai! Tačiau šios suknelės liko baltos! Jie stovi nuošalyje, įsižeidę. Kaip tu ir aš galime jiems padėti? Padėkime jaunoms panelėms ir nudažykime jų sukneles. Tegul jie taip pat išdidžiai stovi šioje parodoje ir džiaugiasi, kad ir jie pasipuošė gražiomis spalvomis. Bet pirmiausia pasitreniruokime.

Paimkite šepetėlius į rankas ir pabandykime sausu teptuku nubrėžti juosteles tokiu pačiu atstumu ant pratimų lapų. Nesustodami perkeliame šepetėlį iš viršaus į apačią.

Dabar bandome piešti apskritimus visu teptuku, be sustojimo, vienu sukamuoju judesiu teptukas žiūri aukštyn, tada apskritimai pasirodys platūs. Ir teptuko galiuku piešiame taškus.

Dabar praktikuokite piešti juosteles ir apskritimus dažais. (Vaikai pasirenka juostelės ir apskritimo spalvą, pratimų lape nubrėžia vieną ar dvi linijas ir nubrėžia apskritimą).

Jūs ir aš tapysime jauną Dymkovo panelę. Prisiminkime, kaip jį dažysime, nuo ko pradėti piešti piešinį ant jaunos moters sijono? (nubrėžkite tiesias linijas-juosteles iš viršaus į apačią vienodu atstumu, tada nubrėžkite kitos spalvos apskritimus ir papuoškite apskritimus taškais).

Kūno kultūros minutė:
1, 2, 3, 4, 5,
Išėjome pasivaikščioti po mišką,
Šis pirštas yra kelyje,
Šis pirštas yra palei kelią,
Šis pirštas skirtas grybams,

Šis pirštas yra už aviečių,

Šis pirštas pamestas
Grįžo labai vėlai.

Atsisėskite, dabar esate meistrai, pradėkime dirbti.
Savarankiško darbo metu mokytojas mato visus vaikus, padeda tiems, kuriems sunku kurti kompoziciją, stebi nusileidimą, darbo atlikimo techniką.

Dabar baigk savo darbus, jaunos panelės labai patenkintos, joms patinka tavo sijonai.

Pamokos santrauka.

Apibendrinant, mokytojas sukabina visus piešinius, pasiūlo išrinkti elegantiškiausias merginas ir atsakyti į klausimus:
1. Koks darbas tau patiko labiausiai? Kodėl?
2. Kas tau čia labiausiai patiko?
3. Kuo ypatingas šis darbas?
4. Kuo šis darbas skiriasi nuo kitų?

Mokytojas pažymi darbus, kuriuose yra tiesios linijos, vienodi apskritimai ir gražios dekoracijos.

Mokytojas skaito eilėraštį: Visi žaislai nėra paprasti,
Ir stebuklingai nudažytas,

Sniego baltumo, kaip beržai,

Apskritimai, kvadratai, juostelės -
Iš pažiūros paprastas modelis

Bet aš negaliu atsižiūrėti.

Puiku, visi bandė sukurti naujus gražius Dymkovo raštus. Dėkojame už jūsų darbą.

Piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Dekoratyvinis piešimas pagal Dymkovo tapybą“

Programinės įrangos užduotys:

Įtvirtinti žinias apie Dymkovo žaislus;
Stiprinti Dymkovo tapybos elementų piešimo įgūdžius (apskritimai, taškai, juostelės, tinklelis, žiedas, banguoti lankai);
Stiprinti vaikų gebėjimą kurti dekoratyvinę kompoziciją Dymkovo tapybos žanre;
Mokykitės patys, sukurkite raštą ant naujos formos gaminio iš pažįstamų elementų, padėkite jį šalia raukšlės pagal sijono ar suknelės formą;
Sustiprinkite lygių linijų piešimo būdus dirbant su teptuku ir gebėjimą piešti teptuko galiuku.
Ugdyti pagarbą liaudies amatininkų darbui ir susižavėjimą jų kūrybiškumu.

Įranga:

Keli Dymkovo žaislų piešiniai, paveikslėliai su Dymkovo rašto elementais; akvareliniai dažai, teptukai, vanduo, servetėlės, paruošti jaunosios Dymkovo šabloniniai piešiniai.

Preliminarus darbas:

Mokytojo pasakojimas, žiūrint albumus ir paveikslus apie Dymkovo žaislus; pokalbiai; „Dymkovo“ žaislų lipdymas iš molio; spalvinimo spalvinimo knygeles, kalbame apie Dymkovo žaislą.

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Šiandien, vaikai, kviečiu jus į „Dymkovo“ žaislo piešinių galeriją. Pažiūrėk, kaip čia gražu! O kiek skirtingų jaunų damų! Pažiūrėkime į juos. (Vaikai savarankiškai apžiūri žaislus, nudažytus rūko stiliumi.) Jie visi tokie ryškūs, gražūs ir labai skirtingi. Tačiau jie taip pat turi kažką bendro! Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite man, kaip vadinasi visi šie žaislai? (Dymkovskis).

Kodėl jie taip vadinami?

Toli, toli, už tankių miškų, už žalių laukų, ant mėlynos upės kranto stovėjo didelis kaimas. Kiekvieną rytą žmonės keldavosi, kūrendavo krosnis, o iš jų namų kaminų riedėdavo mėlyni dūmai. Kaime buvo daug namų. Taigi jie vadino tą kaimą Dymkovo. Tame kaime gyveno linksmi ir išdykę žmonės. Jie mėgo lipdyti juokingus, ryškius, spalvingus žaislus ir švilpukus. Per ilgą žiemą jų bus daug. O kai danguje pakyla auksinė pavasario saulė, sniegas bėga iš laukų, linksmi žmonės išsineša linksmus žaisliukus ir, na, švilpia - varyk žiemą, garsink pavasarį.
Juokingi žaislai buvo parduodami skirtinguose miestuose ir kaimuose. Ir pagal šį pavadinimą kaimas ir žaislai buvo pradėti vadinti Dymkovo.

Kokios spalvos yra „Dymkovo“ žaislai?
(Visada tik balta)

Kokie yra „Dymkovo“ žaislų raštai?
(Tiesi linija, banguota linija, taškas, apskritimas, žiedas, narvas, tinklelis)

Kurios spalvos daugiau? Kokios spalvos naudojamos?

Kokie metodai naudojami modeliams kurti?
(Pamerkdami šepečio galą, šepečiu lygiai ant krūvos)

Pažvelkite į šias jaunas ponias: kuo jos panašios viena į kitą?
(Visi turi plačias sukneles, sijonus, prijuostes, gražiai papuoštas)

Teisingai! Tačiau šios suknelės liko baltos! Jie įsižeidžia ir stovi ant šono. Padėkime jaunoms panelėms ir nudažykime jų sukneles. Tegul jie taip pat išdidžiai stovi šioje parodoje ir džiaugiasi, kad ir jie pasipuošė gražiomis spalvomis. Stenkitės, kad jis būtų ryškus ir elegantiškas. Nepamirškite: linijas brėžiame teptuko galiuku, o raštus ant apskritimų tepame tik apskritimams išdžiūvus.

Atsisėskite, pradėkime.

Savarankiško darbo metu mokytojas mato visus vaikus, padeda tiems, kuriems sunku kurti kompoziciją, stebi nusileidimą, darbo atlikimo techniką.

Po 10 minučių savarankiško darbo yra kūno kultūros pertrauka.

Bandėme piešti (rankos į šonus)
Sunku buvo nepavargti (liemuo linksta į šonus)
Truputį pailsėsime (atsėskite, rankos į priekį)
Pradėkime piešti iš naujo (atsistokite, nuleiskite rankas)

Dabar užbaikite savo darbą, užbaikite piešti raštus, o tada pamatysime brėžinius.

Apibendrinant, mokytojas sukabina visus piešinius, pasiūlo išrinkti elegantiškiausias merginas ir atsakyti į klausimus:

1. Koks darbas tau patiko labiausiai? Kodėl?
2. Kas tau čia labiausiai patiko?
3. Kuo ypatingas šis darbas?
4. Kuo šis darbas skiriasi nuo kitų?

Puiku, visi bandė sukurti naujus gražius Dymkovo raštus. Pamoka baigta.

Apie viską pasaulyje:

1930 m. Amerikoje buvo išleistas filmas „Sąžininga daina“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

Savivaldybės švietimo įstaiga Belyshevskaya mokykla

Programos turinys:

· Toliau supažindinkite vaikus su Dymkovo žaislu. Išmok nagrinėti ir paryškinti rašto elementus (apskritimus, juosteles, taškinius papuošimus).

· Išmokyti įžvelgti molinio žaislo grožį, jo išraiškingumą, vaizdingumą, rašto ryškumą.

· Sukurkite būtinas sąlygas, kad vaikai vėliau galėtų savarankiškai naudotis žiniomis apie Dymkovo tapybos ypatybes dekoratyviniame piešinyje.

· Toliau mokyti vaikus dekoruoti „Dymkovo“ žaislus raštais, stiprinti rašto kompozicijos, skirtos žaislų dekoravimui, konstravimo įgūdžius (rašto išdėstymas vertikaliomis eilėmis).

· Išmokyti vaikus savarankiškai pasirinkti tapybos technikas ir elementus, spalvų derinius, perteikti savo požiūrį į piešinį.

· Tobulinti darbo su guašu įgūdžius.

· Pataisykite Dymkovo tapybai būdingą spalvų derinį.

· Piešdami naudokite skirtingas teptuko padėtis (pieškite visu teptuku ir galu).

· Ugdykite domėjimąsi liaudies menu.

· Muzikinės ir meninės veiklos plėtra.

· Lavinti kūrybiškumą, vaizduotę, domėjimąsi piešti

Preliminarus darbas:

Mokymasis eilėraščių apie Dymkovo žaislus, mokomasi eilėraščių ir smulkmenų. Pirmiausia papasakokite apie Dymkovo meistrų darbą. Dymkovo žaislų paroda.

Medžiaga:

Rusų liaudies kostiumai vaikams ir mokytojams; liaudies meno objektai - Gzhel, Khokhloma, migla, Filimonov žaislai, samovaras, paveikslai, kuriuose vaizduojami liaudies meno objektai, rankšluosčiai, verpimo ratai; guašas, šepečiai, indeliai vandens, popierinės servetėlės, popierinių arklių siluetai, rusų liaudies muzikos garso takelis.

Pamokos eiga:

Vosp.: Ei, sąžiningi ponai,

Prisijunk prie mūsų čia!

Kviečiu visus į mugę,

Linkiu linksmybių ir apsipirkimų!

Vaikai prisijungia prie grupės, klausančios rusų liaudies muzikos.

Vosp.: Vaikinai, Rusijoje žmonės nuo seno mėgo rengti muges. Mugėse buvo linksma: su šokiais, smulkmenomis, pokštais, meduoliais ir pyragėliais... O svarbiausia – su žaislais. Tad kviečiu į mugę.

Vaikai artėja prie žaislų parodos.(Tautodailės gaminiai dedami ant stalų)

Atkūrimas: Nesidrovėkite, prieikite arčiau ir susipažinkite.

Vaikai vaikšto ir žiūri į žaislus.

Atkūrimas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek čia yra gražių žaislų.

Atkreipkite dėmesį, kokie jie visi gražūs ir skirtingi, nes juos piešė skirtingi meistrai.

Tau patinka?

Atkūrimas: ateik pas mane.

Stoviu prie stalo su Dymkovo žaislais. (Vaikai savarankiškai apžiūri žaislus, nudažytus rūko stiliumi.)

Žaisti: pažiūrėkite į šių žaislų raštus. Pažiūrėkime į juos. Jie visi tokie ryškūs, gražūs ir labai skirtingi. Tačiau jie taip pat turi kažką bendro! Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite man, kaip vadinasi visi šie žaislai?

Vaikai: Dymkovskis.

Vosp.: Teisingai, Dymkovo. Jie gaminami Dymkovo kaime, netoli Rusijos miesto Vyatkos. Šie žaislai buvo lipdomi iš molio – jaunos panelės, auklės, kalakutai, arkliai, ožkos ir kt. Žiemą, po švenčių, šie žaislai buvo dedami tarp langų stiklų. Jie puošė namus. Meistrė pagamina žaislą, o vėliau papuošia jį raukšlėmis. Tada iškūrenama krosnyje ir išbalinama. Buvo nudažyti tik baltinti, ant baltos dangos galima gerai tepti bet kokius dažus. Spalvos ryškios ir blizgios. Norint pagaminti tokius žaislus, reikia ypatingo talento.

Vosp.: Ir aš žinau, kad mūsų vaikai žino eilėraščius apie Dymkovo žaislus. Išeik ir pasakyk.

Vaikai išeina ir skaito poeziją.

1 vaikas: čia yra protingas kalakutas,

Viskas taip gražu...

...Kalakutas pasakiškai gražus,

Jis pompastiškas, išdidus,

Iš aukšto žiūri į visus aplinkinius

Svarbus paukštis yra kalakutas.

Mūsų rankos yra kliņģerės

Skruostai kaip obuoliai.

Jau seniai mus pažįsta

Visi žmonės mugėje.

O, lyuli, o, lyuli!

Arkliai nuėjo į pievą.

Drąsūs arkliai,

Išdidus, veržlus.

Mūsų gaidys garsus,

Ryte jis šaukia:

Sveiki! –

Ant jo kojų batai,

Auskarai kabo ant ausų,

Ant galvos yra šukos,

Štai koks jis, gaidys!

Vosp.: Gerai padaryta! Uždėkite svečiams ausis ant galvos,

Dabar jie dainuos jums dainas.

Vaikai dainuoja dainas.

Išeisiu, išeisiu ir šoksiu

Visiškai naujais batais.

Visi vaikinai sako

Kad aš esu kaip paveikslas.

Mano brangusis geras,

Bet daigas labai mažas.

Jis parvedė mane namo

Aš nusičiaudėjau ir jis nukrito.

Ant lango yra dvi gėlės:

Mėlyna ir raudona.

Aš esu kovojantis berniukas

Nors mažo ūgio.

Mes dainavome jums dainas.

Ar tai gerai ar blogai?

O dabar mes jūsų klausiame,

Kad galėtume džiaugtis.

Atkūrimas :Aplankėme mugę. Pakeliui į mugę sutikau „Dymkovo“ meistrus ir paprašiau, kad padėčiau nudažyti žaislus. Ar nori man padėti?

Vosp.: Ar žinote, kad dirbtuvėse kiekvienas meistras turi savo vietą, savo dažus, savo teptukus ir kiekvienas užsiėmęs savo darbu, niekam netrukdo. O dabar kviečiu į Dymkovo žaislų dirbtuves ir kviečiu trumpam tapti meistrais. Ir dirbtuvės uždarytos. Norėdami į jį patekti, turite atsakyti į klausimus.

Iš ko pagaminti „Dymkovo“ žaislai?

Kokių dar medžiagų reikia?

Kokie įrankiai reikalingi darbui?

Atidarau duris, įeina vaikai ir susėda prie stalų.

Vosp.: Amatininkų dabar nėra, bet jie paliko jums visus savo įrankius ir kiekvienam po vieną gaminį, kurį turėsite papuošti, o paskui kitoje mugėje parduos. Todėl šiandien visi turi pabandyti. Stenkitės, kad jūsų darbas būtų gražus ir tvarkingas. Gero meistro darbo vieta visada švari ir tvarkinga.

Vaikai: Gerai.

Žaisti: Vaikinai, kad gautumėte gražius raštus, dabar sušildysime pirštus.

Su vaikais darau pirštukų mankštą.

Susmulkiname ir susmulkiname kopūstą (pakaitomis daužydami delnų kraštus į stalo paviršių),

Sūdome kopūstą, pasūdome (smulkiais kairės ir dešinės rankų žiupsneliais),

Mes trys morkos, trys (triname delnais),

Kopūstą spaudžiame ir spaudžiame (kairę ir dešinę rankas suspaudžiame ir suspaudžiame į kumščius).

Vosp.: Prieš dekoruodami gaminius, prisiminkime, kokiais raštais „Dymkovo“ meistrai puošia savo žaislus?

Vaikai: žiedai, apskritimai, taškai, juostelės...

Vosp.: Gerai, bet primink, kokias spalvas mėgsta Dymkovo meistrai?

Vaikai: raudona, oranžinė, juoda, žalia, mėlyna...

Vosp.: Taip, meistrams patinka tokios ryškios spalvos, jos pakelia nuotaiką.

Visi žaislai nėra paprasti,

Ir stebuklingai nutapytas:

Sniego baltumo kaip beržai,

Apskritimai, kvadratai, juostelės -

Iš pažiūros paprastas modelis

Bet aš negaliu atsižiūrėti.

Vaikams primenu, kaip reikia piešti apskritimus (nubrėžti apskritimo kontūrą nenutrūkstamu judesiu, tada nudažyti forma arba tiesiomis linijomis), teptuko galu piešti žiedus ir taškelius.

Kviečiu vaikus kibti į darbą.

Atlikdamas užduotį stebiu piešimo eiliškumą, piešimo techniką, primenu, jei reikia. Jei kyla sunkumų, patariu vaikui atidžiai pažiūrėti į pavyzdį. Viduryje užsiimu kūno kultūra.

Kūno kultūros minutė.

Bandėme piešti (rankos į šonus)

Sunku buvo nepavargti (liemuo linksta į šonus)

Truputį pailsėsime (atsėskite, rankos į priekį)

Pradėkime piešti iš naujo (atsistokite, nuleiskite rankas)

Kai vaikai papuoš savo darbelius, siūlau juos išdėlioti ant vieno stalo ir apibendrinti:

Koks darbas tau patiko labiausiai? Kodėl?

Kas tau čia labiausiai patiko?

Kuo ypatingas šis darbas? Kuo šis darbas skiriasi nuo kitų?

Daina: Tie, kurie dirbo visa širdimi, dabar linksminkitės ir šokkite!

Vaikai eina į grupės vidurį ir šoka pagal rusų liaudies dainą Zainka.

Vosp.: Mūsų mugė baigėsi.

Piešimo pamokos 5-6 metų vaikams „Dymkovo jauna ponia“ santrauka

Piešimo pamokos „Dymkovo jauna panelė“ santrauka, vyresnioji grupė

Darbo aprašymas: Dymkovo žaislo dažymo pamokos santrauka vyresniojoje grupėje, pamoka apima praktinius užsiėmimus vaikams - popierinės jaunos panelės piešimą; santraukoje pateikiamas išsamus pamokos aprašymas, staigmena vaikams.
Tikslai: Supažindinkite su Dymkovo žaislo (jauna panele) paveikslu.
Užduotys:
1. paryškinkite rašto elementą (tiesios linijos, susikertančios linijos, taškai, potėpiai);
2. tolygiai padengti lapą ištisinėmis linijomis (vertikaliomis ir horizontaliomis), į gautus langelius įdėdami potėpius, taškus ir kitus elementus;
3. ugdyti ritmo, kompozicijos, spalvos pojūtį;
4. ugdyti grožio jausmą.
Medžiagos ir įranga: Paveikslai, vaizduojantys Dymkovo žaislus, Dymkovo žaislų figūrėlės, pavyzdys, damos šablonas iš kartono, dažai (guašas, akvarelė), teptukai, servetėlės, stiklinės vandens.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas: mokytojas įeina į Dymkovo ponios atvaizdą.
-Sveiki bičiuliai! Šiandien atvykau pas jus iš Dymkovo šalies, kur gyvena įvairūs žaislai: kalakutai, ožkos, elniai, ėriukai, paukščiai ir gražios jaunos damos.
Jie daro tokį grožį Dymkovo kaime, iš kurio aš esu.
Žmonės ten mėgsta dainas ir šokius
Kaime gimsta stebuklingos pasakos.
Žiemą vakarai ilgi,
Ir jie ten lipdo iš molio
Žaislai nėra paprasti,
Ir Dymkovo, dažyti.
2. Kam skirti „Dymkovo“ žaislai? (atsakymai)
– Yra žaislų, su kuriais žaidžiama, ir yra tokių, kuriais puošiami namai. Jie nuvežami į Dymkovą. Netrukus ten vyks stebuklų mugė, kurioje galėsite susipažinti su magija. Mugė – smagi vieta, kur žmonės perka ir parduoda savo prekes.
- Pažiūrėk, kokius žaislus atsinešiau.
– Kokią nuotaiką sukuria šie žaislai? Kodėl linksmas, džiaugsmingas? (žaislai lengvi, šviesūs). Pažiūrėkime geriau. Kokios spalvos jie turi daugiau? (balta) Kokių dar spalvų yra? Žaislai gaminami iš raudono molio, bet vėliau nudažomi baltai ir piešiami gražūs raštai. Pavadinkite raštus (taškai, apskritimai, narveliai, žiedai, lankai, tiesios, banguotos linijos). Raštai paprasti, tačiau pasirinkti neatsitiktinai. Jie turi ypatingą reikšmę (apskritimai – saulė, banguota linija – vanduo, maži apskritimai – sėklos). Žmonės tikėjo, kad šie simboliai apsaugos jų namus, vaikus ir derlių.
3. Kūno kultūros minutė
Paimkime tokį teptuką:
Tai sunku? Ne, tai nieko.
Aukštyn - žemyn, dešinėn - kairėn
Išdidžiai kaip karalienė
Šepetys bakstelėjo
Ji spustelėjo kulną.
Ir tada jis vaikšto ratu,
Kaip merginos apvaliame šokyje.
Ar tu pavargęs? Pailsėkim
Ir vėl pradėsime belstis.
Piešiame: kartą, vieną kartą...
Viskas mums pavyks!
(Ranka remiasi į alkūnę, šepetį laikykite trimis pirštais, virš metalinės dalies. Atlikite judesius ranka. Padėkite šepetį vertikaliai. Padarykite kelis smūgius be dažų).
4. Taip pat išmokime piešti žaislus. Ar norite pabandyti? Siūlau piešti raštus ant jaunosios suknelės. Turiu tam tikrų pasiruošimų. Ant kartono nupiešiau jauną panelę ir kai kurias detales nuspalvinau, kad jums būtų įdomiau. Iškirpome jaunąją. Mes tai darome atsargiai.
Iškirpome jaunąją.


Pažiūrėkite į pavyzdį. Kokią spalvą naudosite? Kas yra keista ant jūsų stalų? Kokius raštus piešite? (Banguotos linijos, apskritimai ir taškai). Prisiminkime, kaip piešiame apskritimus. Paimame didelį šepetį, sudrėkiname vandeniu, pašaliname vandens perteklių audiniu, paimame dažus ir nubrėžiame didelį apskritimą. Medvilniniu tamponu nupiešiame mažus apskritimus ir darome „pokes“.


5. Kai darbai bus paruošti, leidžiame jiems išdžiūti ir atidžiai apžiūrime.
– Pažiūrėkime į savo darbus. Kas turėjo sunkumų atliekant užduotį? Kokius raštus piešti lengviau, o kuriuos sunkiau.



Apibendrinkime mūsų pamoką:
- Apie ką mes šiandien kalbėjome, vaikinai? Ką jie darė? Koks žaislo pavadinimas, jei jame pavaizduoti būtent tokie raštai? (Dymkovskaja) Kodėl? (Surastas Dymkovo kaime).
Ačiū vaikinai! Šiandien tu tikrai labai stengėsi! Šauniai padirbėta! Ačiū ir jums, mieli svečiai. Mums bus malonu vėl matyti jus su mumis.
Literatūra:
Rusijos meniniai amatai, patys gražiausi ir žinomiausi. M., World of Avanta+ enciklopedijų, red. Astrel, 2010 m.
Tradicinis Rusijos šiaurės molinis žaislas. Skyrius Sh. Vyatskaya žaislas, M., 2009 m.
Kiseleva G. G., Shaklein S. P. Dymkovo žaislas amžių sandūroje. Kirovas (Vjatka), 2007 m
Dyakonovas L. V. Dymkovo molio tapyti paveikslai, red. „RSFSR menininkas“, L., 1965 m